Pošlete nám dotaz nebo poptávku

Prognóza vývoje cen tepla z CZT

Cena tepla z CZT se bude rychle zvyšovat:
  • Teplárnám a elektrárnám končí kontrakty na uhlí a nově požadovaná cena za uhlí je dvojnásobná.
  • Díky zateplování a odpojování panelových domů, se teplárnám snižuje prodej tepla, fixní náklady jim však neklesají. Na prodaný GJ se naopak zvyšují. Budou „muset“ zvýšit jednotkové ceny tepla.
  • Od roku 2016 vstoupí v platnost nové emisní limity a teplárny a elektrárny budou nuceny k velkým investicím do nákladné filtrace. To se zcela jistě projeví v ceně tepla
  • Předpokládá se zvýšení, resp. sjednocení sazby DPH. Předpoklad je zatím ze současných 15% na 17,5%, tedy jen toto činí nárůst v ceně tepla o 2,5%. Cena za elektrickou energii by se po sjednocení DPH měla snížit.
  • Až (pokud) skončí období recese, teplárenské firmy jistě budou mezi prvními, kdo začnou „utahovat šrouby“ a zdražovat cenu tepla jen proto, že to lidé mohou zaplatit.
Jaká bude realita, to není zcela jasné. Pokles ceny tepla nečekejme a setrvání na současných cenách je velmi nepravděpodobné. Průměrný meziroční nárůst ceny tepla za posledních cca 5 let je 7%!!!

nabídka služeb zdarma Nečekejte na to a připravte se včas. Můžete začít šetřit peníze ihned.

Součástí naší nabídky technického řešení je zpracování modelu návratnosti investice do regulace nebo tepelných čerpadel.
Pošlete nám nezávaznou poptávku.


logo AllTech.sro
AllTech s.r.o., Krhanice 38, 257 42 Krhanice
pobočka Praha4: Na Hřebenech II 783/25, tel:241 400 978; 721 400 404; 606 626 176, e-mail: alltech@alltechsro.cz
Copyright © 2013 - 2020 všechna práva vyhrazena.