Pošlete nám dotaz nebo poptávku

Optimalizace topné soustavy

využijte potenciál tepelného čerpadla co nejlépeKaždý dům je možné topit tepelným čerpadlem. A tepelné čerpadlo je možné použít téměř pro každou soustavu vytápění. Ale jaký to pro Vás bude mít smysl, to záleží na tom, na jakou z následujících otázek odpovíte „ano“.

1. Chcete topit tepelným čerpadlem?
2. Anebo chcete topit tepelným čerpadlem levně a komfortně?

Pokud odpovídáte své „ano“ spíše na druhou otázku, pak je vhodné se zamyslet nad tím, jak toho lze dosáhnout.

Problematika vytápění tepelnými čerpadly totiž není postavena na otázce „jestli“, ale na otázce „s jakými provozními náklady a s jakými úpravami stávajícího topného systému“. Statisticky až 90% problémů s vytápěním tepelnými čerpadly, je způsobeno neodborným zhodnocením domu, nedostatečnou nebo nevhodnou úpravou stávající topné soustavy a nevhodným řešením připojení na topný systém. Tepelnému čerpadlu je celkem jedno, do jaké soustavy topí, ale pokud je zbytečně nuceno fungovat v nevyhovujících parametrech, pak prostě spotřebuje více elektrické energie a pracuje s mnohem horšími topnými faktory, než jaké prezentuje výrobce. V mnoha případech se takový způsob provozu projeví také na životnosti tepelného čerpadla.

Zanedbání znamená vždy: zvýšení spotřeby energie, zvýšené provozní náklady na servis a údržbu, snížení životnosti tepelného čerpadla a dalších komponentů, snížení tepelného komfortu, prodloužení návratnosti investice a další problémy. Pokud tedy „ušetříte“ při instalaci tepelného čerpadla a pouze provedete připojení nového zdroje na stávající systém, pak je naprosto jisté, nejenom že ve výsledku jste neušetřili vůbec nic, ale také že Vás to bude stát zbytečné peníze navíc – a často překvapivě velké peníze!

Co je potřeba řešit a hlavně velmi dobře vyřešit!
Více o termohydraulickém vyvážení topné soustavy

nabídka služeb zdarma

logo AllTech.sro
AllTech s.r.o., Krhanice 38, 257 42 Krhanice
pobočka Praha4: Na Hřebenech II 783/25, tel:241 400 978; 721 400 404; 606 626 176, e-mail: alltech@alltechsro.cz
Copyright © 2013 - 2020 všechna práva vyhrazena.